עוגת לגו מבצק סוכר

עדיין בסימן חגיגות יום הולדת 7 (מה, זה עוד לא נגמר?), הפעם עוגת לגו מבצק סוכר (עוגת שוקולד בבסיסה) מקושטת לכבוד מסיבת הכיתה. זאת חייבת להיות עוגה מיוחדת כי 30 ילדים (והוריהם) יראו אותה.

איך הגענו דווקא לרעיון של עוגת לגו? זו הייתה לגמרי הבקשה שלו.

אחרי שדחפתי אותו לכיוון הזה.

והראיתי לו את העוגה המסוימת שאני הולכת לעשות (מ- pinterest).

אבל אחרי שהוא ראה אותה הוא הסכים לגמרי שזאת עוגה מגניבה ליום הולדת.

מה לעשות, יש לי שריטה, אני אוהבת להכין עוגות מקושטות …

עוגת לגו מבצק סוכר
עוגת לגו מבצק סוכר

איפה היינו? לגו. אז בהתחלה חשבתי שזאת עוגה נורא מסובכת, אחרי שהתחלתי חשבתי שהיא בעצם פשוטה כי כבר קניתי בצק סוכר צבוע, ואחרי שעתיים של עבודה הבנתי שזה לא פשוט.

בעצם רוב העוגה מצופה בבצק סוכר לבן ופשוט. הרעיון הוא שאנשי הלגו "פותחים" את העוגה (מורידים את הציפוי הלבן) ומתחת מתגלות קוביות לגו. העוגה המקורית באינטרנט יותר מרשימה, אבל גם שלי חמודה ביותר.

רוב העבודה היתה על קוביות הלגו. מהצד של העוגה זה עוד יחסית קל אבל לוקח זמן: עושים רצועות בגודל אחיד של 4 צבעי היסוד (אדום, ירוק, כחול, צהוב) וחותכים למלבנים בגדלים זהים. את המלבנים מדביקים אחד ליד השני על העוגה בשורות ישרות. אין צורך לעטוף את כל העוגה, מספיק רק רבע עוגה כי הבצק הלבן יכסה את שאר העוגה.

את החלק העליון של העוגה עושים בצורה דומה, מלבנים מודבקים אחד ליד השני, כאשר יש לשים לב לאלה שמודבקים בקצה העוגה – יש להם צד אחד עגול.

את "הצ'ופצ'יקים" העגולים של קוביות הלגו אפשר לעשות בשני אופנים. דרך אחת היא לרדד את הבצק ולקרוץ עיגולים קטנים עם חותכן (אפשר אפילו עם קש). אני אישית הסתבכתי עם זה כי העיגולים לא יצאו יפה מהחותכן ונדבקו אליו … הלכתי בשיטה השניה הפחות מדוייקת – כדורי בצק קטנים שמשטחים אותם ומדביקים על המלבנים מעל העוגה. תשכחו מתמונות של התהליך, הידיים שלי היו מלוכלכות מדי בקורנפלור …

אנשי הלגו ממש פשוטים, ועשויים פשוט מקובייה כחולה חתוכה באמצע לרגליים, עוד קובייה אדומה בשביל הגוף, שני צינורות אדומים לידיים, גליל צהוב חתוך בשביל הראש, ועוד כדור צהוב שטוח בשביל השער. באמת פשוט. אפילו הצלחתי לצלם את כל השלבים להכנת אנשי הלגו.

עוגת לגו מבצק סוכר
הכנת אנשי לגו מבצק סוכר

החלק הלבן הוא האחרון – מרדדים בצק ועוטפים את כל העוגה, חותכים בזהירות משולש במקום שבו כבר הדבקנו את הלגו, ומגלגלים את המשולש כלפי מעלה כדי להראות את הלגו שבנינו.

שיהיה בהצלחה והכי חשוב – שיהיה כיף ומזל טוב לנסיך שלי!

עוגת לגו מבצק סוכר
עוגת לגו מבצק סוכרכתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *